Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Chřipková epidemie pokračuje, počty nemocných stále rostou

Chřipková epidemie v České republice zatím neustupuje. Nemocných s respiračními obtížemi, chřipku nevyjímaje, v tomto týdnu opět přibylo. Konstatovala to v pátek hlavní hygienička Eva Gottwaldová.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Chřipková epidemie pokračuje, počty nemocných stále rostou

„Nejnovější údaje zpracované Státním zdravotním ústavem potvrzují, že i nadále přetrvává plošná chřipková epidemie na celém území ČR,” oznámila Gottvaldová.

Nemocnost narostla o 3,3 procentního bodu a dosáhla hodnoty 1944 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Nemocných nepřibylo pouze mezi dětmi do pěti let věku, v ostatních věkových skupinách zaznamenali hygienici vzestup, a to zejména u dospělých mezi 25 až 59 lety.

Chřipka

Nejvyšší nemocnost je v Libereckém, Moravskoslezském, Pardubickém, Jihočeském, Zlínském, Plzeňském a Středočeském kraji a na Vysočině.

„I nadále platí doporučení pokud možno se vyhýbat větším uskupením lidí a ve zvýšené míře dbát na dodržování základních hygienických pravidel, tedy kýchat do kapesníku či po cestě hromadnou dopravou si vždy umýt ruce. Pokud už jste nemocní, chovejte se zodpovědně, infekci nepodceňujte a nešiřte dál – je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu dále šířit,“ obrátila se na veřejnost Gottvaldová.

V Německu a ve Skandinávii se již epidemiologická situace začíná zlepšovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků