Hlavní obsah
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) Foto: Milan Malíček, Právo

Chovanec podal trestní oznámení kvůli korupční nahrávce

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podal v druhé polovině června trestní oznámení kvůli korupci, do které byl údajně zapleten v souvislosti se zakázkou České pošty (ČP). Stejně postupovala i Česká pošta. Podle informací serveru Neovlivní.cz si bývalý obchodní partner České pošty, se kterým je pošta ve sporu, nahrál rozhovor s členem středočeské ČSSD, který mu sliboval pomoc se zakázkou výměnou za úplatek pro stranu i přímo pro ministra.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) Foto: Milan Malíček, Právo
Chovanec podal trestní oznámení kvůli korupční nahrávce

Podle vnitra i ČP nahrávky šířené do médií obsahují nepodložená a vykonstruovaná tvrzení a souvisí s obchodním sporem.

"Informace a nahrávky, jež jsou v současné době záměrně šířeny do vybraných médií, obsahují nepodložená a vykonstruovaná tvrzení. Samotné selektivní zveřejnění má pak s největší pravděpodobností narušit běžící vyšetřování a poškodit osoby, jež k tomuto vyšetřování dali podnět," uvedla mluvčí ministerstva Lucie Nováková v tiskovém prohlášení.

Nahrávku podle Neovlivní.cz vlastní podnikatel Lukáš Čadek, který se s Českou poštou soudí o 27 miliónů korun kvůli ukončené spolupráci. Nejmenovaný člen středočeské sociální demokracie, kterého se serveru nepodařilo kontaktovat, na ní údajně slibuje, že získá nový kontrakt za celkem tři milióny korun, dva pro ČSSD, jeden přímo pro ministra Chovance, do jehož gesce pošta spadá.

Obsah je prý záměrně smyšlený

Chovanec podle serveru popřel, že by za Čadkem kohokoli posílal, natož s korupční nabídkou. "Určitě ne. Nebyl k tomu žádný důvod," řekl ministr. Podle svého úřadu byl ministr informován o existenci nahrávky, na níž údajně vystupuje Čadek a osoba, jež se pokoušela už dříve kontaktovat člena vedení České pošty.

"Tato osoba se na nahrávce údajně pokouší vzbudit dojem, že je schopna vyřešit obchodní spor s ČP. K získání důvěry má uvádět celou řadu tvrzení, jejichž obsah je dle všeho záměrně smyšlený," uvedlo vnitro.

Čadek podle serveru trestní oznámení bezprostředně po korupční nabídce nepodal, ačkoli se na případ vztahuje oznamovací povinnost. Uvedl, že se obracel na Vrchní státní zastupitelství, následně uložil svému právníkovi, aby podal trestní oznámení. Váhání údajně vysvětluje skutečností, že policie spadá pod vnitro řízené právě Chovancem.

Spory Čadka s Českou poštou začaly podle serveru před nástupem Chovance na vnitro. Firma s podnikatelem spolupracovala v oblasti prodeje zboží na pobočkách. Čadek tvrdí, že mu lidé z pošty následně přislíbili další zakázky, on nakoupil zboží, ale firma nakonec od další spolupráce ustoupila.

Smlouvu na to ovšem nemá, jako důkazy uvádí emaily, jejichž pravost ale zaměstnanci pošty zpochybňují. Podnikatel, který po ukončení spolupráce s poštou zkrachoval, se nyní se státem soudí a požaduje 27 miliónů korun, aby mohl dostát svým dalším závazkům, uvedl server.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků