Hlavní obsah
Dobrovolný hasič zasahuje v Novém Jižním Walesu Foto: Jill Gralow, Reuters

Česko pošle Austrálii na pomoc s požáry dva miliony korun

Česká republika pošle Austrálii sužované lesními požáry finanční pomoc ve výši dvou milionů korun. O jejich uvolnění rozhodl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Dobrovolný hasič zasahuje v Novém Jižním Walesu Foto: Jill Gralow, Reuters
Česko pošle Austrálii na pomoc s požáry dva miliony korun

Finance zamíří na základě doporučení australského ministerstva zahraničí ke krizovým a záchranným složkám, které v australském státu Viktoria bojují s ohněm a jeho následky.

„Zejména chceme podpořit lidi, kteří přišli o přístřeší, ověříme též možnosti podpory protipožární ochrany,“ uvedl Petříček, podle něhož detaily dojedná česká ambasáda v Canbeře.

Česká diplomacie monitoruje i případné potřeby české krajanské komunity. Vedle toho již ambasáda zprostředkovala například nabídku pražské zoo na vyslání expertů na obnovu chovu ohrožených zvířat.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry z kokpitu letadla australského letectva při průletu "oranžovým peklem"

Video: Reuters

Do budoucna chce ČR podpořit také dlouhodobější obnovu přírody a krajiny a opatření, která by měla snížit rizika opakování tak rozsáhlé katastrofy.

Na pomoc Austrálii se lidé na celém světě včetně ČR skládají i formou sbírek a prostřednictvím neziskových organizací.

Požáry vypukly v Austrálii v říjnu loňského roku a od jejich začátku zemřelo nejméně 24 lidí. Spáleno bylo více než 18 milionů akrů půdy. Oheň také zasáhl nejméně půl miliardy zvířat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků