Hlavní obsah
Češi brání na Twitteru svou vlast. Foto: repro Twitter

Češi brání na internetu svou vlast. Atentátníci mají kořeny v Čečensku, ne v Česku

Statisíce uživatelů Twitteru, v naprosté převaze ze Spojených států amerických, řeší na sociální síti původ atentátníků z Bostonu. Geografické znalosti jiných světadílů však mnohým unikají, a tak se Twitterem začala ve velkém šířit informace, že jsou atentátníci z České republiky. Zaměňují tak Česko za Čečensko, kde mají útočníci kořeny.

Češi brání na Twitteru svou vlast. Foto: repro Twitter
Češi brání na internetu svou vlast. Atentátníci mají kořeny v Čečensku, ne v Česku

Řada Čechů už na tyto nesmyslné zprávy reagovala a informuje jejich autory o omylu.

Chechnya – tak zní anglické označení Čečenska. Pro mnoho Američanů je to však velká neznámá a jako první je napadne souvislost s o poznání známější Českou republikou. A kvůli sociálním sítím se pak podobné pomýlení šíří v dnešní době rychlostí blesku.

Proč si Američané dvě relativně nepodobná jména zemí pletou? Někteří Češi v anglicky mluvících zemích rádi uvádějí, že jsou z Czechia a nikoliv z Czech Republic. A slova Czechia a Chechnya už k sobě zas až tak daleko nemají. I tak ale podobné omyly mluví zejména o chatrných geografických znalostech těch, kteří záměnu učiní.

„Oba chlápci z toho atentátu jsou z České republiky, wow,“ tweetnul uživatel Courtneyabb0tt9. České reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. První uživatel poslal link na wikipedii, aby si přečetl něco o Dagestánu a Čečensku. Další pak zkonstatovala, že pokud nezná rozdíl mezi Čečenskem a Českou republikou, tak by se měl vrátit to školy.

Mylná informace, že jsou atentátníci z České republiky se šíří Twitterem jako mor. Češi společně se vzdělanými lidmi nestačí tyto dezinformace dementovat.

Foto: repro Twitter

"Vsadil bych se, že jsou to Američané, kteří se narodili ve východním bloku. Zpropadení komouši," napsal jeden z uživatelů. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Uživatel Manoman03 veřejně odepsal: "Ano, Česká republika, ale narodili se tady ve Státech." A blud se šíří dál.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků