Hlavní obsah

Čechy budoucí předsednictví Radě EU příliš nezajímá

Češi nemají příliš velký zájem o nadcházející předsednictví země Evropské unii. Téměř tři čtvrtiny z nich nejeví o tuto problematiku zájem, přesto si polovina občanů myslí, že Česká republika jako předsednická země obstojí. Vyplývá z to průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

Čechy budoucí předsednictví Radě EU příliš nezajímá

O skutečnost, že Česká republika bude v prvním pololetí příštího roku předsedat Radě EU, se spíše nebo vůbec nezajímá 73 procent respondentů. Zájem přitom klesá s dosaženým vzděláním.

Tři čtvrtiny lidí zároveň tvrdí, že nemají dostatek informací o tom, co toto předsednictví obnáší. Velmi podobná je i informovanost o přípravách vlády. Více než třetina dotazovaných má za to, že ČR bude na předsednictví připravena.

Bezmála polovina respondentů (47 procent) si myslí, že Česká republika jako předsedající země ve svém mandátu obstojí. Čtvrtina lidí má naopak za to, že republika neobstojí. Počet pesimistů se oproti červnovému průzkumu zvýšil o šest procentních bodů. Téměř třicet procent lidí odpovědělo, že neví.

Výzkumu se zúčastnilo 1066 občanů České republiky starších 15 let.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků