Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Část země zažila tropickou noc, jinde lilo a létaly blesky

Na řadě míst republiky v úterý panovala letošní první tropická noc. Teploty vzduchu, které po celou noc neklesly pod 20 stupňů, zaznamenaly na 33 ze všech zhruba 250 stanic.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Část země zažila tropickou noc, jinde lilo a létaly blesky

Nejtepleji bylo na stanici Jeseník, kde naměřili 21,9 stupně, na letišti Chotusice na Kutnohorsku v noci vyšplhal teploměr na 21,7 stupně. Řekl to Miroslav Hakl z Českého hydrometeorologického ústavu. Tropická noc by měla být i ta následující, a to na místech, kterým se vyhnou bouřky.

Rekordy pro nejvyšší minimální teplotu pro 11. červen padly v noci na úterý na polovině všech stanic, na dvaceti z nich bylo překonáno i noční maximum za červen. Tam, kde měří teplotu alespoň 30 let, hlásí překonané rekordy na 18 místech.

🔖🌡 Na spoustě míst bylo dnes ráno rekordně teplé a místy se jednalo o tropickou noc (teplota neklesla pod 20 °C). ➡ V tabulce stanice měřící více jak 100 let.

Zveřejnil(a) Český hydrometeorologický ústav dne Pondělí 10. června 2019

Mimořádně teplou noc zažili lidé ve středních Čechách či ve východní polovině republiky, zatímco tou dobou západními a severními Čechami procházely intenzivní bouřky s přívalovým deštěm a kroupami.

BEZ KOMENTÁŘE: Přechod srážek nad ČR v noci na 11. června

Video: ČHMÚ

Bouřky, které mohou být na severozápadě znova velmi silné, očekávají meteorologové znovu od úterního odpoledne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků