Hlavní obsah

Bursík chce omluvu primátora Béma za výroky o dotacích

Předseda Strany zelených Martin Bursík se cítí poškozen výroky pražského primátora Pavla Béma (ODS) ohledně dotací na rekonstrukci Bursíkova barokního domu. Bursík před deseti lety žádal památkáře o příspěvek na rekonstrukci svého barokního paláce ve Sněmovní ulici, který získal v restituci. Primátor pro televizi Nova uvedl, že obě správní řízení o udělení dotací trvala "nestandardně krátkou dobu."

Bursík chce omluvu primátora Béma za výroky o dotacích

Martin Bursík prohlásil, že od primátora Béma očekává za jeho slova do konce týdne omluvu. Zároveň upřesnil, že jedno správní řízení trvalo deset měsíců, druhé sedm. Ze zákona by přitom měla být žádost vyřízena do 30 dnů, upozornil Bursík.

Bémova slova pokládá Bursík za součást předvolebního boje. Vztah Strany zelených k ODS, která je jejím možným koaličním partnerem, se podle Bursíka nemění. Podle předsedy zelených bude záležet na povolební situaci.

Bursík: nemají argumenty, tak vytahují staré kauzy

Šéf zelených je přesvědčen, že primátorova snaha poškodit ho záležitostí starou 11 let dokazuje, že politickým soupeřům Strany zelených docházejí argumenty. Pavel Bém podle Bursíka zřejmě narazil "na svůj politický strop".

Do rekonstrukce barokního paláce, který zrestituoval se svým bratrem, Bursík investoval 17 miliónů. Dotace památkářů převýšily dva milióny. Použity byly například na opravu původních krovů, barokních vrat, dláždění a střechu památkově chráněného domu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků