Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Brněnská rodina „na útěku“ zřejmě hledala řešení vlastní krize

Řešení vlastních složitých vztahových problémů se podle dostupných informací rozhodli hledat daleko od domova manželé se dvěma dětmi, po kterých v pondělí vyhlásil celostátní pátrání jejich příbuzný ze severní Moravy. Právě odtud rodina, jež v současnosti žije v Brně-Kníničkách, pochází.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Brněnská rodina „na útěku“ zřejmě hledala řešení vlastní krize

Jejich domnělé zmizení — které sice neoznámili příbuzným, ale zjevně naplánovali důkladně předem, neboť děti omluvili na několik dní dopředu ve škole — vyvolalo u veřejnosti značnou pozornost.

Právě i díky všímavým lidem se rodinu podařilo policistům ve středu najít a pátrání tak mohli odvolat. [celá zpráva]

Policie nechce další podrobnosti k případu uvádět. „I vzhledem k věku dětí, které v pátrání byly,” uvedl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

Je však zjevné, že v tomto případě nešlo o žádný násilný či kriminální čin. Policisté se ostatně podle Švába případem již dále nebudou zabývat. „Jedná se o soukromou záležitost těch lidí,“ dodal mluvčí.

Psycholog: Není to obvyklé jednání

Právě rodinná krize byla zřejmě důvodem, proč se někdo z příbuzenstva na policisty obrátil. Zřejmě měl obavy.

„Takové jednání není zcela obvyklé, nestává se to příliš často. Ovšem pokud dospělí situaci takto vyhodnotili a nikoho, tedy děti, neohrozili, tak si myslím, že pro řešení situace v partnerském vztahu může být takový krok i efektivní,” sdělil Právu psycholog Jiří Brančík.

„Pro netypičnost případu se nedivím ani obavám příbuzných, kteří je nechali hledat. V dnešní době, kdy se najednou ztratí děti a podobně, jsou lidé v mnohem větším napětí a mají tendenci jednat trochu úzkostněji, což není patologie, ale odpovídá to, řekl bych, napjatosti doby,“ dodal psycholog.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků