Hlavní obsah

Bohuš opouští Klekánici, Šebestík do čela ostravské ČT

Novým šéfredaktorem ostravského studia České televize (ČT) je bývalý šéfredaktor již neexistujícího deníku Svoboda Ivo Šebestík. Ve funkci nahradí Petra Bohuše, který byl v polovině prosince propuštěn pro nadbytečnost a chce se s televizí soudit o neplatnosti výpovědi.

Bohuš opouští Klekánici, Šebestík do čela ostravské ČT

Šebestík se už s vedením televize domluvil také na podmínkách svého nástupu. Jeho jmenování schválil i prozatímní ředitel televize Petr Klimeš.

Vyhlášení konkurzu předcházely spory uvnitř redakce zpravodajství. Někdejší šéfredaktor Bohuš loni koncem září oznámil zaměstnancům, že má být odvolán na poliickou objednávku. Řekl, že na jeho místo má nastoupit redaktorka Šárka Bednářová. Ta tlaky politiků odmítla. Naopak tvrdila, že rozpory zavinily Bohušovy chyby v řízení redakce.

Bohuš přestal moderovat také publicistický pořad Klekánice. Na moderátorském postu ho vystřídala Jana Lorencová, která se na televizní obrazovce poprvé objevila toto úterý.

Klekánici připravuje ostravské studio ČT již od roku 1995. Téměř šest let uváděl tento pořad právě Bohuš. Nová moderátorka Lorencová patří ke stabilnímu týmu reportérů Klekánice už od jejích počátků. Zabývala se například kauzami lehkých topných olejů či dovozem nezdaněného lihu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků