Hlavní obsah
Současná vlna extrémního mrazu představuje pro řadu bezdomovců ohrožení života. Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Bezdomovec měl stan v centru Ostravy, umrzl v něm

V pátek krátce před osmou hodinou ráno objevili ostravští strážníci mrtvého pětapadesátiletého muže, který zemřel pravděpodobně na podchlazení. Bezdomovec byl objeven v centru moravskoslezské metropole, v Moravské Ostravě. Přebýval zde ve stanu.

Současná vlna extrémního mrazu představuje pro řadu bezdomovců ohrožení života. Foto: Jaroslav Ožana, ČTK
Bezdomovec měl stan v centru Ostravy, umrzl v něm

„Prověřování úmrtí tohoto muže je na samém začátku. Už nyní ze zjištěných informací je ale zřejmé to, že k cizímu zavinění na úmrtí muže nedošlo. Kriminalisté nyní provádí ohledání místa nálezu zesnulého,“ informovala ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Také Plzeň má další oběť mrazu, už druhou v tomto týdnu. V centru města na Americké třídě našla policie umrzlého bezdomovce. Silně podchlazený skončil v nemocnici ještě 60letý muž, který rovněž přečkával noc venku.

V Česku už si vlna silných mrazů vyžádala na desítku mrtvých.

Opilci v bezvědomí omrzly nohy

Omrzliny druhého stupně si ve dvacetistupňových mrazech přivodil v pátek brzy ráno bezdomovec, který se natolik opil, že upadl v Pražské ulici v Chebu na autobusové zastávce do bezvědomí.

„Posádka záchranné služby vyjela v 5.35 k muži v bezvědomí, který ležel na autobusové zastávce,“ popisovala mluvčí karlovarské krajské záchranky Barbora Silná, podle které pomoc přivolali náhodní svědci. Pacientovi chirurgové v chebské nemocnici ošetřili omrzliny druhého stupně na dolních končetinách.

„Především nám ale laboratorní výsledky potvrdily, že měl pacient v krvi 4,2 promile alkoholu, což je život ohrožující dávka,“ konstatoval lékař chebské chirurgie Karel Tyrpekl, který v této souvislosti varoval před požíváním alkoholu v těchto klimatických podmínkách. „Alkohol v tomto mrazu je velmi zrádný a nebezpečný,“ shrnul chirurg.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků