Hlavní obsah
Po více než roce právních bojů se na severním okraji Brna otevřela nová velkoprodejna. Foto: Miroslav Homola, Právo

Bauhaus zvítězil v právní bitvě a po více než roce otevřel prodejnu v Brně

Více než rok trvaly právní tahanice okolo prodejny Bauhaus v brněnské čtvrti Ivanovice. Obchod, který má prodejní plochu téměř 10 000 metrů a i s parkovišti a příjezdovými cestami zabírá plochu blížící se k 55 tisícům metrů čtverečních, byl připraven přivítat první zákazníky už rok. Legálnost stavby částečně zkolaudované už loni však rozporovalo několik sdružení aktivistů.

Po více než roce právních bojů se na severním okraji Brna otevřela nová velkoprodejna. Foto: Miroslav Homola, Právo
Bauhaus zvítězil v právní bitvě a po více než roce otevřel prodejnu v Brně

Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, následné kolaudační souhlasy a také odmítnutí žalob, která nabyla v těchto dnech právní moci, však daly za pravdu Bauhausu, který v pondělí bez velkého halasu otevřel.

„Samozřejmě jsme si otevírání představovali jinak a na větší propagaci ještě dojde, ovšem na její přípravu zatím nebyl čas. Důležité doklady které nám otevření umožňují, vstoupily v platnost nyní a my už jsme nechtěli čekat ani den. Vždyť dosavadní škody odhadujeme bez tržeb na mzdách, službách k objektu a dalších nutných platbách na 130 milionů korun. Nyní už také hledáme právní kroky, jak a po kom škodu budeme vymáhat, “uvedl jednatel společnosti Aleš Pacal.

V současné době má prodejna 100 zaměstnanců. Sedmadvacet z nich jsou přitom „navrátilci“, které kvůli soudním průtahům společnost po téměř roce z objektu, jenž nebyl stále v provozu, propustila.

"Místa máme pro všechny, které jsme museli propustit. Dalších deset nám dá vědět, zda se vrátí a zbylou desítku lidí ještě dohledáme. Pokud definitivně neodmítnou, jejich místa budeme pro ně stále držet,“ dodal Pacal. Postupně bude v Ivanovicích přímo v prodejně pracovat asi 150 lidí, dalších nejméně sto bude zaměstnáno v jiných provozech nutných pro chod velkoprodejny.

V právní hře byla i možnost mezinárodní arbitráže. V případě neúspěchu u našich soudů a zániku prodejny byla společnost připravena ČR žalovat o satisfakci v celkové výši 2,4 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků