Hlavní obsah
Vít Bárta Foto: Jan Handrejch, Právo

Bártu zvolili šéfem klubu VV, ačkoli nechtěl

Poslanecký klub Věcí veřejných v úterý hlasoval o svém novém předsedovi, který nahradí nynější vicepremiérku Karolínu Peake. Nejvíce hlasů v tajné volbě získal neformální šéf VV Vít Bárta, ačkoli se kvůli pošramocené pověsti na nový post příliš nehrnul. Právu to potvrdila místopředsedkyně VV Dagmar Navrátilová.

Vít Bárta Foto: Jan Handrejch, Právo
Bártu zvolili šéfem klubu VV, ačkoli nechtěl

Bártu podle informací Práva doporučilo svým poslancům ke zvolení předsednictvo VV.

Proti Bártovi kandidovala Navrátilová a Viktor Paggio, lídr VV je porazil 16 hlasy. Klub VV momentálně čítá 21 poslanců.

Sám Bárta předtím Právu řekl, že do vyřešení všech kauz na šéfa klubu kandidovat nechce. Bártovi však z dané funkce plyne alespoň oficiální postavení ve straně, a tudíž i účast na koaličních jednáních.

Jenže na jeho zvolení by mohlo takřka záhy vrhnout stín hlasování ve Sněmovně, které má rozhodnout o Bártově vydání k trestnímu stíhání kvůli údajnému podplácení.

Tři staronoví a jeden nový místopředseda

Místopředsedy klubu VV se stali čtyři lidé, tři stávající – Jana Drastichová, Viktor Paggio a Radim Vysloužil – a nyní nově i Otto Chaloupka.

Chaloupku jeho vlastní asistent obvinil z toho, že mu musel vyplácet ze svého platu peníze. Chaloupka nařčení odmítl s tím, že to bylo v rámci předvolební kampaně. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků