Hlavní obsah
Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš Foto: Vladislav Prouza, Právo

Babišovy nesrovnalosti v daňových přiznáních jsou promlčené

Městský úřad v Černošicích odložil vyšetřování nesrovnalostí v majetkovém přiznání vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Skutek, jehož prošetření žádal sněmovní mandátový a imunitní výbor, je promlčený. V pátek to řekla tajemnice úřadu Bohumila Budková.

Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš Foto: Vladislav Prouza, Právo
Babišovy nesrovnalosti v daňových přiznáních jsou promlčené

„(Přestupkové řízení) bylo odloženo, protože odpovědnost za přestupek podle zákona o přestupcích zanikla,” řekla Budková.

Podnět k zahájení přestupkového řízení podal sněmovní mandátový a imunitní výbor, který řešil nesoulad mezi údaji, jež Babiš napsal do oznámení o příjmech, a těmi, jež zveřejnil v nedávné prověrce svých příjmů. [celá zpráva]

Rozhodl se k tomuto kroku na základě toho, že ministr je povinen podávat majetkové přiznání úplné a bezchybné. Výbor sám žádné sankce udělovat nemůže, v přestupkovém řízení Babišovi hrozila pokuta až 50 tisíc korun.

Babiš tvrdí, že nesoulad mezi majetkovým přiznáním a zveřejněnými příjmy způsobila údajná chyba jeho účetní. Ta podle vicepremiéra uvedla do přiznání hrubé příjmy, chybně je však označila jako příjmy po zdanění. Opoziční poslanec Martin Plíšek (TOP 09) však novinářům řekl, že údaje v přiznání jsou nepřesné z pohledu hrubých i čistých příjmů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků