Hlavní obsah
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Hloušek, Právo

Babiš spuštění evidence tržeb neodloží, začne platit od prosince

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Od 1. prosince se tak do systému zapojí v první fázi hotely a restaurace. Zkušební provoz evidence začne už o měsíc dříve, napsal server iHned.cz.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Hloušek, Právo
Babiš spuštění evidence tržeb neodloží, začne platit od prosince

Hospodářská komora navrhovala spuštění EET od ledna. Svaz průmyslu a dopravy dokonce již dříve uvedl, že Babiš v diskusi s firmami připustil i odložení až na 1. února. Tyto varianty ale padly. "Probrali jsme to s kolegy a není důvod, abychom start EET odkládali," řekl Babiš Hospodářským novinám.

Po hotelech a restauracích se budou postupně zapojovat další společnosti. Od března příštího roku budou muset evidovat tržby maloobchodní a velkoobchodní firmy.

Opozice navrhovala, aby se evidence netýkala podnikatelů s ročním obratem do jednoho miliónu korun. Také to Babiš zamítl: "My vlastně neznáme jejich obrat. Dostaneme se k němu až v evidenci tržeb, až už ho nebudou moci zatajovat," sdělil. Malým podnikům chce ale jednorázově dotovat pořízení technického vybavení.

Vláda si od zavedení EET slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice nové opatření ostře kritizuje a tvrdí, že EET zlikviduje řadu drobných živnostníků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků