Hlavní obsah
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Horník, Právo

Babiš půjčil hnutí ANO 153 miliónů, to skončilo loni ve ztrátě

Hospodaření hnutí ANO za loňský rok skončilo ve ztrátě 40,4 miliónu korun. Ve ztrátě jsou zahrnuty náklady na loňskou volební kampaň. Stojí to ve výroční finanční zprávě, kterou hnutí zveřejnilo v pátek na svém webu. V roce 2015 naopak hospodaření druhé nejsilnější vládní strany skončilo se ziskem 26,9 miliónu korun. Šéfovi hnutí Andreji Babišovi dluží ano přes 153 miliónů korun.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Horník, Právo
Babiš půjčil hnutí ANO 153 miliónů, to skončilo loni ve ztrátě

Hnutí v tiskové zprávě uvedlo, že náklady na kampaň byly částečně kompenzovány zvýšeným objemem darů a příspěvků od podporovatelů, které se zvýšily z předloňských 14 miliónů na loňských 40 miliónů korun.

Nejštědřejším mecenášem byl podle výroční zprávy roudnický radní za ANO Pavel Elias, který vybudoval úspěšný masokombinát. Později ho prodal holdingu Agrofert, který patří do Babišových svěřenských fondů. Hnutí přispěl jedním milionem korun.

Výroční zpráva také uvádí, že ke konci roku 2016 hnutí dlužilo svému předsedovi Andreji Babišovi na bezúročné půjčce přes 153 miliónů korun. O rok dřív představoval tento dluh 37,5 miliónu korun.

ANO také loni podle výroční zprávy vybralo na členských příspěvcích přes tři miliony korun. Od státu získalo 68,7 miliónu korun na příspěvku na činnost.

Údaje o hospodaření musejí zveřejnit také ostatní politické strany. Vládní ČSSD v pátek informovala, že loni skončila ve ztrátě 180,2 miliónu korun. [celá zpráva] Poslední vládnoucí strana KDU-ČSL pak loni hospodařila se ztrátou 985 tisíc. Z opozičních stran loni TOP 09 skončila ve ztrátě 18 miliónů korun. [celá zpráva]

V minusu 2,4 miliónu korun skončilo hnutí STAN. ODS naopak hospodařila s přebytkem 9,5 miliónu korun. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků