Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo

Babiš hledá Rafajova nástupce, vypsal výběrové řízení

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyhlásil výběrové řízení na nového předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Oznámila to ve čtvrtek vláda na svém webu.

Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo
Babiš hledá Rafajova nástupce, vypsal výběrové řízení

Přihlášky mohou zájemci podávat do pátku 6. listopadu 12:00 hodin. Uchazeč nakonec nemusí mít už v době podání přihlášky bezpečnostní prověrku na stupeň důvěrné, jak vyplývalo z materiálů, které v pondělí schvalovala vláda. Právě tento požadavek kritizovaly protikorupční organizace, podle nichž zbytečně omezoval okruh zájemců na veřejný sektor.

Podle původních materiálů musel uchazeč mít bezpečnostní prověrku na stupeň důvěrné v době podání přihlášky do výběrového řízení, následně pro výkon pozice předsedy antimonopolního úřadu na stupeň tajné. Nyní stačí, aby uchazeč doložil, že podal žádost o vydání prověrky na stupeň tajné nejpozději před vydáním rozhodnutí o jmenování.

Současný šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj odstoupí z funkce k 1. prosinci, rezignaci už dříve předal prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlavě státu minulý týden potvrdil náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, že má zájem se výběrového řízení zúčastnit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků