Hlavní obsah
Andrej Babiš Foto: Jan Handrejch, Právo

Babiš chce za „Babisconiho” omluvu, hrozí americkému webu soudem

Omluvu po americkém zpravodajském webu Foreign Policy žádá vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. Pokud ji nedostane, je rozhodnutý se s tímto médiem soudit, napsaly v pátek Hospodářské noviny. Důvodem je článek s názvem Už i Češi mají problém s oligarchy, v němž je Babiš označený za hrozbu pro demokratické instituce v srdci Evropy.

Andrej Babiš Foto: Jan Handrejch, Právo
Babiš chce za „Babisconiho” omluvu, hrozí americkému webu soudem

"Babisconi", jak se podle tvrzení autorů Babišovi přezdívá po vzoru italského miliardáře a bývalého premiéra Silvia Berlusconiho, prý představuje "bod obratu" v českých dějinách po pádu komunismu.

"Je to snůška lží a podrazů a budu se soudit, pokud se neomluví," reagoval Babiš v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Ministr zároveň řekl, že článek vyšel na objednávku z Česka.

"To je taková náhodička, že to vyšlo dva dny předtím, než jsem přišel (do USA)," sdělil.

O Foreign Policy ministr řekl, že jde o "médium, které má pověst, že píše na objednávku". "A ta novinářka, co to napsala, které je 25 let a neví vůbec nic, tak to napsala na objednávku a já se budu soudit. Už jsem je vyzval, aby se mi omluvili, a pokud se neomluví, tak si ve Spojených státech najdu advokáty a garantuji vám, že se omluví. Je to snůška lží a výmyslů," prohlásil Babiš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků