Hlavní obsah
Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš Foto: Petr Hloušek, Právo

ANO dá na krajské volby 50 miliónů korun

Hnutí ANO dá za kampaň před podzimními krajskými volbami zhruba 50 miliónů korun. Zvítězit chce nejméně v pěti regionech, ve zbývajících krajích pak chce skončit alespoň na druhém místě, řekl předseda hnutí, vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš.

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš Foto: Petr Hloušek, Právo
ANO dá na krajské volby 50 miliónů korun

Babiš stranu dlouhodobě finančně podporuje, i tentokrát by mohla část volebního rozpočtu pokrýt půjčka od něj. „Naše hnutí se financuje transparentně, má půjčky ode mě, je tam permanentní půjčka, která se mění," řekl Babiš. Podle výsledků hospodaření strany v roce 2014 hnutí ANO dlužilo Babišovi 65 miliónů korun.

ČSSD, která by měla být největším soupeřem ANO ve volbách, chystá na volby dát řádově 100 miliónů. V březnu spustila kampaň vyzdvihující úspěchy prvních dvou let vlády. V ní spolupracuje s ANO a KDU-ČSL.

„ČSSD prodává práci celé vlády, že jsme navýšili důchody nebo platy, to je zásluha celé vlády. To je právě vždycky problém v koalicích, že se deklaruje, kde se uspělo, ale to je výsledek práce celé vlády," řekl Babiš.

Kampaň by mělo hnutí odstartovat v květnu a chce ji vést v pozitivním duchu. Soustředit se má na témata, která ovlivňují život lidí v krajích, uvedl Babiš a jmenoval dopravní infrastrukturu, zdravotnictví, sociální služby, vzdělávání a zaměstnanost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků