Hlavní obsah
Jeden ze dvou aktivistů, kteří se zavěsili do koruny stromu Foto: David veis, ČTK

Aktivisté na Šumavě se nyní zavěšují do korun stromů

Nedaleko šumavské Modravy i ve čtvrtek pokračuje soupeření ekologických aktivistů s lesníky, kteří chtějí v lokalitě Na Ztraceném kácet stromy napadené kůrovcem. Tentokrát aktivisté zvolili jinou taktiku než v předchozích dnech, kdy se přivazovali ke stromům. Dva z nich se nyní v sítích zavěsili do koruny stromu.

Jeden ze dvou aktivistů, kteří se zavěsili do koruny stromu Foto: David veis, ČTK
Aktivisté na Šumavě se nyní zavěšují do korun stromů

Policisté vyvedli zatím jednu dívku, odvezli ji na oddělení. Většina aktivistů po výzvě prostory opustila, dva lidé visí v korunách stromů, na výzvu, aby slezli, zatím nereagovali.

Policisté mezi demonstranty

Foto: Petr Pokorný, Právo

Cíl je opět stejný, zamezit nebo alespoň ztížit dřevorubcům práci. U Modravy je kolem sedmi desítek aktivistů, připravena je i policie včetně antikonfliktního týmu.

"Dnes nás tu bude zhruba stejně jako včera. Nyní je tu přes 50 lidí a další přicházejí," citovala ČTK mluvčího blokády Mojmíra Vlašína, podle něhož jsou na místě i aktivisté ze Slovenska či Polska.

Dá se očekávat, že policie bude proti aktivistům stejně jako v minulých dnech zasahovat. Ve středu 26 lidí předvedla k podání vysvětlení, další pouze vyvedla z lokality kácení.

Aktivisté protestovali i v koruně stromu

Foto: Petr Pokorný, Právo

Dá se očekávat, že o víkendu se počet aktivistů výrazně zvýší.

Dřevorubci by rádi stejně jako v předchozích dnech chtěli pokácet zhruba tři stovky stromů. Vedení národního parku tvrdí, že je potřeba pokácet až 4000 stromů. Pokud k tomu nedojde do deseti dnů, vyletí z nich kůrovec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků