"Já myslel, že je to napevno," řekl Právu Paroubek. Doufá, že mu TV Prima příští týden dá v tomto pořadu stejný prostor jako Topolánkovi tuto neděli. "Například abych provedl bilanci své vlády. Při svém nástupu do čela vlády jsem takovou šanci nedostal," prohlásil.

Mluvčí Primy Jana Malíková v pátek potvrdila, že televize Topolánka i Paroubka oslovila před přibližně pěti týdny, kdy nebylo jasné, jak se politická situace vyvine. "Vzhledem k tomu, že se stal premiérem Mirek Topolánek, bude v Nedělní partii-speciál hostem on," uvedla.

Místo Filipa prázdná židle

Předseda KSČM Vojtěch Filip se omluvil z účasti v televizním pořadu Otázky Václava Moravce, neboť se v tu dobu bude věnovat moldavskému prezidentovi. "Nabízel jsem za sebe náhradu, ale bylo to odmítnuto s odůvodněním, že v tomto pořadu během tří měsíců vystupovali dvakrát místopředseda Jiří Dolejš a také předseda našeho klubu Pavel Kováčik," řekl včera na dotaz Práva Filip.

ČSSD už dříve rozhodla, že ji bude v neděli ve stejném pořadu reprezentovat místopředseda Bohuslav Sobotka, když se počítalo na Primě s účastí Paroubka. Ten nehodlá svého zástupce v neděli ve studiu vystřídat. Paroubek pojede odpoledne do Litvínova.