V pondělí začne v ČR hustě sněžit v západních Čechách, postupně během večera a v noci na úterý se bude sněžení rozšiřovat po území celé ČR, nejintenzivněji bude sněžit v úterý, kdy napadne mezi pěti a 20 cm sněhu, na horách napadne mezi 20 a 50 centimetry sněhu. Sněžit bude až do středy na celém území České republiky. Od středy se v nížinách bude sníh měnit na déšť.

Od úterý až do čtvrtka se budou kvůli silnému větru tvořit na území ČR sněhové jazyky a závěje. Meteorologové varují řidiče, aby jezdili s nejvyšší opatrností.

Noc na neděli byla velmi mrazivá

Nejnižší teplotu v neděli ráno meteorologové naměřili ve stanici Počátky mezi Pelhřimovem a Jindřichovým Hradcem, a to minus 28,7 stupně Celsia. V Adršpachu na Náchodsku bylo minus 26,3 a v Jevíčku na Svitavsku minus 24,3 stupně Celsia.

Naopak nejtepleji bylo dnes ráno v Ústí nad Labem a v Temelíně, kde meteorologové naměřili minus 11 stupňů Celsia.

V pražském Klementinu, kde měří už od roku 1775, bylo minus 9,3 stupně Celsia. Klementinský rekord pro dnešní den činí minus 20,5 stupně Celsia a pochází z roku 1841. Naopak nejtepleji bylo 5. února před dvěma lety, kdy bylo v Klementinu na teploměru 14,6 stupně Celsia.

V pondělí odpoledne meteorologové očekávají od severozápadu sněžení, které by mělo zesílit v noci na úterý. Teploty by potom měly stoupat, proti současnému stavu poměrně výrazně.