Ve čtvrtek bude zpočátku dne převládat jasno či polojasno. Odpoledne začne přibývat oblačnosti a zejména na východě se mohou objevit i silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami a krupobitím. Teploty se odpoledne dostanou na 26 až 30 stupňů Celsia.

V pátek začne v 17:30 hodin astronomické léto. Převládat bude oblačno až polojasno, místy se objeví přeháňky či bouřky. Ráno teploty klesnou na 17 až 13, přes den se dostanou na 23 až 27 stupňů,” poslala Honsová.

Se zvětšenou oblačností a občasným deštěm či přeháňkami je třeba počítat i v sobotu. Nejvyšší teploty vystoupají na 21 až 25 stupňů večer se dočkáme i ubývání oblačnosti. Ranní minima klesnou na 15 až 11 stupňů Celsia.

Přeháňky a zvětšená oblačnost se zpočátku dne budou objevovat i v neděli. Ráno teploty poklesnou na 15 až 11, odpoledne vystoupají na 22 až 26 stupňů. V průběhu dne se opět dočkáme ubývání oblačnosti až na polojasno.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

FOTO: Bob Edme, ČTK/AP

Od počátku nového týdne se bude výrazně oteplovat. V pondělí se odpoledne teploty dostanou na 26 až 30, ale již v úterý to bude 29 až 33. Velmi teplá budou i rána, kdy se rtuť nedostane pod 20 stupňů Celsia.

Další růst teplot by měl následovat ve středu, kdy modely prozatím avizují teploty až 36 stupňů Celsia.