Na své první odložené dítě si havířovský babybox počkal téměř pět let. Holčička, kterou sem odložila pravděpodobně její matka, se narodila v pondělí v 18 hodin, jak stálo na lístečku, který se ve schránce nacházel. „Oblečená byla zřejmě po starším sourozenci - pruhovaná čepička a tričko, bílé tepláky s fialovými ponožkami. Tak trochu jako eskymák,“ řekl Ludvík Hess.

Jak sdělila mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová, holčička je zdravá a v současné době se nachází na novorozeneckém oddělení nemocnice. Váží 3320 gramů a měří 50 centimetrů. „Do babyboxu byla uložena ve 22:45 hodin,“ řekla.

„Sestřička Milada měla jednoznačně radost a ujistila mě, že děťátko je na první pohled zdravotně v pořádku. Mám dva důvody, abych holčičku pojmenoval Milada - po sestřičce, která ji vyjmula z babyboxu, a po mamince Šimona Blably, dvorního spolkového grafika, autora loga a webových stránek,“ doplnil Hess.

Lékařům v Karlových Varech předaly ženy novorozeně

Kdyby si podle něj holčička počkala tři dny, vstoupila by do života ve výroční den otevření prvního babyboxu v ČR 1. června 2005. „Skóre holky versus kluci upravila na 107:81,“ doplnil Hess.