Michek peníze Paroubkovi půjčil ve druhé polovině roku 2016. Vyplývá to ze žádosti o jejich vrácení, kterou loni v prosinci zaslal Paroubkově manželce Petře.

"S politováním vás musím oba požádat - s ohledem na vaši rodinnou situaci a probíhající rozvod manželství a předpokládané SJM (společné jmění manželů) - o vrácení finanční částky," píše. Paroubková ale podle svého právníka Andreje Lokajíčka o penězích nic neví.

První, co by mě napadlo, je, že je to za účelem, aby ty peníze byly nějak legalizoványHlavní ekonom společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda

Paroubek řekl, že peníze měly být použity na burzovní operace, které s Michkem plánovali. Podnikatel je podle něj v menších částkách vybral z účtu, převedl na dolary a uložil v Paroubkově sejfu. Pak je prý chtěli v menších částkách vložit zpět na účet a investovat na burze.

Hlavní ekonom společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda ale upozornil na to, že burzovní operace se provádějí elektronicky: "Z hlediska ducha zákona i mé zkušenosti je to zvláštní. Já bych nad tím okamžitě pozvedl obočí a první, co by mě napadlo, je, že je to za účelem, aby ty peníze byly nějak legalizovány," řekl Radiožurnálu.

Oba chtějí do politiky

Paroubek kandiduje v nadcházejících senátních volbách jako nezávislý s podporou ostravských sociálních demokratů. Do Senátu se chce za stranu Moravané dostat i Michek. Peníze už po Paroubkovi nechce. "My jsme se dohodli, že to vymáhat nebude. Já to u něj odpracuju," řekl někdejší premiér a předseda ČSSD.

Jeho manželka Petra, která se s ním nyní rozvádí a soudí se o výživné na dceru, nedávno v rozhovoru pro TV Seznam uvedla, že Paroubek dostával miliónové částky, které nechodily přes bankovní účet. Podle ní to určitě nebyly legální příjmy. Paroubek uvedl, že se jeho manželka takto snaží ovlivnit říjnové volby.

ČTĚTE TAKÉ:
Paroubková: Manžel měl miliónové nelegální příjmy
Paroubek: Petra lže, sama se pohybovala v kriminálním prostředí
Výroky Paroubkové o údajných nelegálních příjmech expremiéra se zabývá policie

Tvrzením Paroubkové se zabývá policie. Minulý týden v pátek kvůli tomu podle Radiožurnálu byla na výslechu. "Mohu potvrdit, že se paní Paroubková v pátek zúčastnila podání vysvětlení u policie. V žádném případě ale nebyly zahájeny úkony trestního řízení," řekla Radiožurnálu bez dalších podrobností Hana Vrbová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5.