Dlouholetý primátor Tomáš Hanzel svůj záměr rezignovat na post primátora oznámil hned po svém zvolení do Poslanecké sněmovny. Na rozdíl od řady dalších politiků situaci zhodnotil tak, že tyto funkce se zodpovědně zvládat nedají. Hanzel proto dal přednost práci poslance. „Obě takové funkce nelze na sto procent vykonávat současně,“ řekl Hanzel, který ale po své pondělní rezignaci zůstává členem městské rady.

Novému primátorovi Karviné Janu Wolfovi (vpravo) gratuluje bývalý primátor Tomáš Hanzel.

Novému primátorovi Karviné Janu Wolfovi (vpravo) gratuluje bývalý primátor Tomáš Hanzel.

FOTO: Aleš Honus, Právo

Nový primátor po svém zvolení řekl, že se v nejbližší době chce soustředit na tři stěžejní investiční akce, a to rekonstrukci krytého bazénu, tří historických domů na náměstí a přestavbu ubytovny Kosmos na malé byty především pro seniory.

„Prioritou je pro mne zachovat dobrou finanční kondici města a přitom pokračovat v jeho nastartovaném rozvoji,“ řekl. Více se chce zaměřit také na bezpečnost a zaměstnanost. „Kriminalita sice klesá, ale lidé to tak všude necítí,“ řekl a v této souvislosti zmínil potřebu rozšiřování kamerového systému ve městě i nasvětlování míst, kde se lidé cítí méně bezpečně.

V Karviné od minulých komunálních voleb vládne koalice ČSSDKSČM. Post jednoho náměstka, který se uvolnil po zvolení Jana Volfa do funkce primátora, zůstane až do příštích voleb neobsazen.