Hlavní obsah
Tomáš Hanzel Foto: Novinky.cz s použitím psp.cz

Tomáš Hanzel je zastupitel Moravskoslezského kraje a bývalý primátor města Karviná. Od roku 1998 je členem ČSSD. Pracoval jako elektrotechnik, poté jaké obchodní ředitel v soukromé firmě. Od roku 2000 soukromě podniká. Od roku 2017 je také členem Poslanecké sněmovny.

Tomáš Hanzel Foto: Novinky.cz s použitím psp.cz
Tomáš Hanzel

Narodil se 10. prosince 1975 v Karviné. Žije v karvinské městské části Hranice. Vystudoval Střední elektrotechnickou školu v Ostravě. Mezi roky 1994 a 1996 pracoval jako elektrotechnik ve firmě Jäkl Karviná. Do roku 2002 pak dělal obchodního ředitele v soukromé firmě IGC. Od roku 2000 soukromě podniká.

Od roku 1998 je členem ČSSD. V tom samém roce byl v komunálních volbách zvolen do zastupitelstva Karviné. Svůj mandát obhájil v roce 2002 a následně se stal náměstkem primátora. Od roku 2006 byl v Karviné primátorem. Zvolen byl pro tři funkční období za sebou. V krajských volbách v roce 2008 byl za ČSSD zvolen zastupitelem Moravskoslezského kraje. Mezi lety 2008 a 2016 byl také radním kraje.

Je také členem Krajského Výkonného výboru ČSSD v Moravskoslezském kraji a zástupce města Karviná v dozorčí radě Povodí Odry a představenstvu Lázní Darkov.

V roce 2013 kandidoval za ČSSD ve volbách do Poslanecké sněmovny, ale neuspěl. Zvolen byl až ve volbách v roce 2017, a to ze druhého místa kandidátky. Po zvolení do Sněmovny se rozhodl vzdát se funkce primátora Karviné a nahradil jej jeho spolustraník Jan Wolf. Hanzel nadále zůstává členem městské rady.

Ve volném čase se věnuje cestování, golfu, tenisu, lyžování a spinningu. Je ženatý.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků