Mlha, která místy může namrzat, ráno komplikuje dopravu na většině území Vysočiny. Ve vyšších polohách na Žďársku leží podle silničářů na vedlejších silnicích zledovatělá vrstva sněhu místy s vyjetými kolejemi. Ostatní silnice v kraji jsou většinou holé, suché a sjízdné bez omezení.

Místy namrzající mlha dělá problémy řidičům na většině území Jihočeského kraje. Na silnicích ve vyšších polohách, v lesních úsecích na Prachaticku a v jihočeské části Šumavy leží rozbředlý sníh. Podle silničářů je nutná zimní výbava. Ostatní silnice v Jihočeském kraji jsou většinou holé, suché a sjízdné bez omezení.

Silnice ve Zlínském kraji ráno místy namrzají, někde je mlhavo. Řidiči musí být opatrní i na některých silnicích prvních tříd, náledí se tvoří například v Otrokovicích na mostu na obchvatu města, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

V horských oblastech Vsetínska leží na silnicích zbytky uježděného sněhu kryté posypem, někde tato vrstva namrzá.

Řidiči v Olomouckém kraji být ráno opatrní, místy je mlha. Námraza hrozí na dálnici D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou. Podle ŘSD silnice mohou namrzat také v horských oblastech a lesních úsecích na Šumpersku.

Silnice v Královéhradeckém kraji jsou ráno sjízdné se zvýšenou opatrností. Místy se vyskytují mrznoucí mlhy. Problémy hrozí zejména v nejvyšších polohách Orlických hor, kde leží na vedlejších silnicích zledovatělý sníh.

V nejvyšších polohách Orlických hor na Rychnovsku leží místy na silnicích druhých a třetích tříd nesouvislá vrstva rozbředlého sněhu se zmrazky nebo ujetý zledovatělý sníh krytý posypem. V těchto místech podle silničářů hrozí řidičům největší nebezpečí.

Většina silnic v Jihomoravském kraji je ráno sjízdná se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z webu Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Na Hodonínsku, Břeclavsku a Znojemsku komplikuje provoz mlha, v ostatních částech kraje se mlha vyskytuje místy.

Povrch dálnic D1, D2, D52, D46 a D43 je sjízdný bez omezení, ale jízdu řidičům komplikuje mlha. Komunikace nižších tříd jsou v Brně, na Brněnsku, Břeclavsku, Hodonínsku, Vyškovsku a Znojemsku sjízdné se zvýšenou opatrností, na Hodonínsku a Břeclavsku je silničáři museli chemicky ošetřit. Silnice na Blanensku jsou sjízdné bez omezení.