„Nemůžu tomu uvěřit, že nejzkorumpovanější premiér od samostatného státu se uchází o funkci prezidenta,“ napsal Právu Babiš v SMS zprávě. „To si skutečně vyžaduje obrovskou dávku arogance a sebestřednosti. ODS konečně našla svého kandidáta, který symbolizuje její korupční historii,“ rozhořčil se šéf ANO.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Topolánek o své účasti v boji o Hrad informoval v neděli v rozhovoru pro Právo. [celá zpráva] Podpisy zákonodárců potřebné pro účast ve volebním klání by měl získat do úterý, což je také termín, kdy je nutné přihlášky odevzdat.

Server Aktuálně.cz v pondělí dopoledne uvedl, že Topolánek už potřebných minimálně deset podpisů od senátorů sehnal.

„Nejsem kandidátem ODS”

Bývalý premiér v letech 2006 až 2009 odmítl, že by byl kandidátem ODS, jejímž býval předsedou, nicméně v současnosti už má členství zaniklé. „Nejsem ani členem, ani kandidátem ODS,“ řekl Právu „Jistě získám podpisy některých senátorů ODS, ale stejně tak to budou senátoři za TOP 09, KDU-ČSL nebo ČSSD. Nejsem stranický kandidát,“ dodal.

Politici vesměs hodnotí Topolánka jako vážného kandidáta, který může nabídnout zkušenosti. [celá zpráva]

Křeslo hlavy státu bude ve volbách obhajovat prezident Miloš Zeman. Za jeho největší soupeře jsou označováni bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš a podnikatel Michal Horáček.