Zeman ocenil, že se v kraji nesetkal s názorovými oponenty ozdobenými červenými kartami.

Následně se pochlubil jedním z darů. „Toto je samopal. A račte se podívat, na tom samopalu je vypálený nápis 'na novináře',” uvedl Zeman.

Miloš Zeman při návštěvě Plzeňského kraje dostal maketu zbraně s nápisem Na novináře.

Miloš Zeman při návštěvě Plzeňského kraje dostal maketu zbraně s nápisem Na novináře.

FOTO: ČTK

„Takže můžete se začít postupně stahovat dozadu, protože neumím střílet,” pokračoval prezident a upozornil, že atrapa má „originální zásobník” v podobě lahve Becherovky.

Zeman před časem při setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem prohlásil, že novináři by se měli likvidovat, a nedávno na adresu kameramana České televize řekl: „Vyžeňte toho kameramana, nebo ho zabiju.”

Miloš Zeman v Radě Evropy

Kvůli vtipkování Miloše Zemana o likvidaci novinářů přišlel na stůl gen. tajemníkovi Rady Evropy podnět od 5 mezinárodních novinářských organizací. Chvíli před tím, než se s ním měl prezident sejít, zaznamenal podobná slova i štáb našeho zpravodaje Bohumila Vostala.

Zveřejnil(a) Newsroom ČT24 dne 10. říjen 2017

Vedle toho prezident v pátek uvedl, že se po 28. říjnu sejde s vedením všech stran, které se dostanou do Sněmovny. Zeptá se na jejich názor na politickou strukturu po volbách.

„Po volbách podle ústavy svolám zasedání Poslanecké sněmovny a využiji maximální lhůty, což je 30 dnů, aby se do 30 dnů tato Sněmovna sešla,” konstatoval prezident.

Zdůvodnil to tím, že některé strany „se chystají obstruovat volbu předsedy Sněmovny, bez níž nelze učinit další kroky”. Prezident chce dostatek času na diskusi.