„Nenastoupil ve stanovený čas k výkonu trestu do vězení, proto je zařazen v naší databázi jako hledaný,“ řekl Právu bez dalších podrobností policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podle neoficiálních informací se pořadatel dostal do finančních potíží a již loni z Česka odcestoval. V jeho firmě, která akci pořádala, nikdo nebere žádný z asi deseti telefonů.

Nepodepsaná smlouva

Již v sobotu 24. června se měl uskutečnit čtyřiadvacátý ročník festivalu veteránů. Nepodařilo se ale zkontaktovat hlavního pořadatele. "Můžeme sice připravit areál zámku na akci, není ale s kým uzavřít smlouvu o pořádání tohoto setkání,“ řekla Právu ředitelka Zámku Slavkov-Austerlitz Eva Oubělická.

Setkání majitelů historických aut by se letos mělo konat v parku zámku ve Slavkově u Brna již pošestnácté.

Setkání majitelů historických aut by se letos mělo konat v parku zámku ve Slavkově u Brna již pošestnácté.

FOTO: archiv Mú Slavkov u Brna, Právo

S původním organizátorem má správa zámku uzavřenu jen rámcovou smlouvu, podle níž bude setkání veteránů pořádat ve Slavkově vždy v červnu až do roku 2020. Ke každému ročníku akce je vždy podepisovaná zcela nová a konkrétní smlouva.

Vedení zámku momentálně netuší, zda se na poslední chvíli nepřihlásí k pořádání akce ještě někdo z původní pořadatelské firmy. S největší pravděpodobností se ale letošní ročník akce neuskuteční.

Krizový scénář

Problém je v tom, že k mnohým účastníkům akce nemusí zprávy o potížích s pořádáním letošního ročníku akce doputovat a mohou tedy ve svých historických vozidlech dorazit do Slavkova takzvaně naslepo, přičemž až na místě zjistí, že cestu vážili zcela zbytečně.

„Samozřejmě se připravujeme i na tuto krizovou variantu. Pokud nastane, nechceme, aby nám auta zablokovala dopravní provoz ve městě. Na druhé straně ale nechceme ani zklamat majitele historických vozidel a jejich fanoušky. Veteráni do Slavkova bezesporu patří a vedení radnice se proto pokusí zajistit, aby se jejich setkání konalo v zámeckém parku i v budoucnu, ale již bez potíží,“ uvedla mluvčí slavkovské radnice Veronika Slámová.