„U dvou renomovaných společností si nechám zadat vypracování auditů. Paní, která mi spravuje peníze, dojednává s auditory podrobnosti, předpokládám, že výsledky budou hotové do 3. března. Přinesu také potvrzení z banky, že peníze na dluhopisy odešly z mého soukromého účtu,“ řekl Právu Babiš.

O jaké společnosti konkrétně jde, Babiš říci nechtěl, určitě však prý půjde o firmy z tzv. velké čtyřky, tedy KPMG, E&Y, Deloitte a PricewaterhouseCoopers. „Nechci, aby je novináři terorizovali,“ dodal šéf státní kasy.

Babiš zopakoval, že jde podle jeho názoru o kampaň politických oponentů, kteří účelově vytrhávají věci z kontextu a ignorují fakta.

„Není pravda, že nechci zveřejnit své příjmy. Už 19. ledna na tiskové konferenci o EET, kde padl dotaz z řad novinářů, kde jsem vzal peníze na dluhopisy Agrofertu, jsem zdůvodnil všechny své příjmy ve výši 2,531 miliardy. Ty se skládaly z příjmů osvobozených od daně ve výši něco málo přes miliardu a z příjmů, které se daní a ze kterých jsem odvedl 337 miliónů. O týden později se stejným dotazem za mnou přijely dva štáby ČT, což mě nadzvedlo a reagoval jsem tak, jak jsem reagoval,“ doplnil Babiš.

Ministr financí tehdy novináře ČT označil za „zkorumpovanou pakáž“ a podal kvůli tomu stížnost Radě ČT. Původně žádal vyvození pracovněprávních opatření, později z požadavku však couvl.