„Meteorologové čekají, že by mohlo napadnout až 25 centimetrů sněhu,” uvedl Šén. Zhruba šestnáctikilometrový úsek silnice bude pro kamionovou dopravu uzavřený do odvolání.

Silnice do Polska přes Harrachov se v posledních letech pro nákladní dopravu s výjimkou autobusů uzavírá při každém silnějším sněžení. K zablokování dopravy na tomto úseku stačí jeden uvízlý kamion v kopci.

Šén nevyloučil, že v úterý bude pro nákladní dopravu uzavřená i další cesta do Polska, jde o silnici 13 přes Albrechtický kopec, Frýdlant a Habartice na Liberecku. „O jejím případném uzavření se rozhodne podle aktuální situace,” dodal Šén. Řidiči kamionů jako objízdnou trasu mohou využít hraniční přechod v Hrádku nad Nisou na silnici I/35.

Neprůjezdné Oldřichovské sedlo 

V Libereckém kraji začalo sněžit v úterý ráno. Silničáři kvůli tomu před polednem uzavřeli pro nákladní vozy nad 3,5 tuny silnici třetí třídy přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu na Liberecku. Komunikace se tam nesolí a při sněžení ve stoupání často nákladní auta uvíznou a cestu zablokují.

Sněžení nebo smíšené přeháňky se vyskytují v celém kraji, i na hlavních tazích leží zbytky rozbředlého sněhu, a motoristé by proto měli být velmi opatrní.
Nejvíc by mělo podle meteorologů sněžit v noci na horách. V dalších dnech má sněžení pokračovat, v úterý odpoledne se navíc má přidat i vítr, který bude komplikovat údržbu komunikací a vytvářet sněhové jazyky a závěje.