Policie zahradila nejkratší cestu mezi oběma skupinami, ale zhruba tři desítky anarchistů oběhly blok a vnikly po 13.30 mezi okamurovce vespod Václavského náměstí. Sešikovaly se za transparentem žádajícím solidaritu. Padaly nadávky, na fyzický konflikt nedošlo. Policejní antikonfliktní tým následně skupinu anarchistů odvedl ulicí 28. října pryč.

Demonstrace na Václavském náměstí (17. listopadu 2016)

Demonstrace na Václavském náměstí (17. listopadu 2016)

FOTO: Právo

Ve 14 hodin vystoupil asi před dvěma stovkami svých příznivců, kteří se sjeli z krajů, Okamura. Předestřel jim svůj pohled na sametovou revoluci, která podle něj byla ukradená.

„Sametová revoluce byla na zpočátku převrat inscenovaný StB se souhlasem nomenklaturních špiček pod dohledem Moskvy. Zjistíme, že lidé na ulici převzali iniciativu a revoluci skutečně vedli zprvu občané. Ale vzápětí jim ji ukradly pražské disidentské elity, které se dohodly s představiteli StB a komunistické strany,“ prohlásil Okamura.

Anarchisté se pokusili dostat na setkání příznivců Okamury

Anarchisté se pokusili dostat na setkání příznivců Okamury

FOTO: Právo

Jeho SPD nyní podle něj žádá přesně to, co lidé chtěli v sametové revoluci, tj. referenda a přímou volbu. Jeho příznivci 17. listopadu pak na Můstku podepisovali petici proti migraci.