„Nabídl jsem panu prezidentovi rezignaci na místo poradce pro regionální politiku po letošních krajských volbách, odpovědí mi byl staronový jmenovací dekret. Vážím si důvěry a podpory pana prezidenta stejně jako možnosti dále spolupracovat na tématech souvisejících s regionálním rozvojem a regionální politikou,“ referoval Hašek na Facebooku.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Hezký večer, zúčastnil jsem se dnes pravidelného jednání poradního týmu prezidenta republiky na Pražském hradě,...Posted by Michal Hašek on Wednesday, October 12, 2016

Vše prý bylo plánované a nejednalo se o jednání mezi čtyřma očima. „Zúčastnil jsem se pravidelného jednání poradního týmu prezidenta na Hradě, komentoval aktuální témata regionální politiky včetně krajských voleb, zejména přípravu státního a krajských rozpočtů,“ uvedl Hašek.

Na rozdíl od svého kolegy, jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), ale Hašek o schůzce veřejnosti řekl, až když bylo po ní. Zimola se s prezidentem setkal na svou žádost v úterý.

Výsledek krajských voleb v Jihomoravském kraji

Výsledek krajských voleb v Jihomoravském kraji

FOTO: David Ryneš, Novinky

Hašek má být v kraji pouze řadovým zastupitelem bez placené funkce. ČSSD bude součástí pestrobarevné koalice pod vedením Bohumila Šimka (ANO), který býval šéfem Haškovy hejtmanské kanceláře.