„Kampaň, která byla ve středních Čechách k hnutí ANO a mé osobě vedena, byla velmi špinavá. Utvrdila jsem se v tom, že sociální demokracie ve středních Čechách není nakloněna přílišným změnám ve svém stylu vládnutí,“ prohlásila Jermanová při příchodu do volebního štábu ANO, který se nachází na pražském Chodově v Centru pohybové medicíny.

Výsledky voleb
Krajských voleb
Senátních voleb
Sčítání voleb v ON-LINE reportáži
Vzhledem k tomu, jak bylo vládnuto, budu upřednostňovat ty více pravicově smýšlející stranyJaroslava Jermanová (ANO)

Jermanová uvedla, že koalici se soc. dem. nevylučuje, ale v tom případě by požadovala personální změny. ČSSD má ve Středočeském kraji hejtmana Miloše Peteru.

„Ale vzhledem k tomu, jak bylo vládnuto, budu upřednostňovat ty více pravicově smýšlející strany,“ podotkla Jermanová.

Pokud by se stala hejtmankou, chtěla by se zaměřit na centrální nákupy ve zdravotnictví a opravu silnic. „Kraj by se měl stát transparentním a neměl by být vrchností jako doteď,“ zdůraznila.

Harapes: Jasně, že jsem nejlepší

Do volebního štábu na Chodově dorazil kolem druhé hodiny i kandidát do Senátu za ANO Vlastimil Harapes. „Silnější soupeř neexistuje. Musím to brát s humorem. Jasně, že jsem nejlepší,“ vtipkoval.

Video

Harapes : V Senátu třeba trochu zmoudřím

Za hlavní téma, které by chtěl v horní komoře řešit, je pro něj kultura. „Potom si myslím, že by bylo důležité, protože kandiduji za Prahu 6, abych byl ve spojení se zastupiteli a řešil s nimi jejich problémy,“ plánuje.

Kraje by se měly slučovat, míní Šlechtová

Ač nikam nekandiduje, podpořit své kolegy z hnutí ANO přišla i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Nechala se slyšet, že není moc velkým fandou krajů. „Domnívám se, že by se měly slučovat,“ míní ministryně.