Účastníci se v areálu výstaviště začali shromažďovat v 09:00. O hodinu později za doprovodu policejní eskorty vyrazili přes magistrálu, Václavské náměstí, ulice Na Příkopě a Revoluční a Dvořákovo nábřeží do Pařížské ulice, kterou přijeli na Staroměstské náměstí. Mezi příjezdem prvního a posledního jezdce uplynulo zhruba 15 minut. Dalších 20 minut strávili účastníci akce při charakteristické vůni doutníků a za zvuku rockové hudby na Staroměstském náměstí.

"Je dobře, že se Staromák zase jednou zaplnil něčím pořádným," promluvil k motorkářům jeden z organizátorů. Poté se kolona motocyklů vydala Dlouhou ulicí zpět na výstaviště. Mezi účastníky nechyběli majitelé Harley Davidson ze Slovenska, Německa, Maďarska, ale třeba také z Ukrajiny, Bulharska, Itálie i vzdálenějších destinací.

Motorkáři v Praze

Motorkáři v Praze

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

V předchozích dvou letech spanilá jízda končila na Strahově. Letos se motorkáři dostali do historického centra podle organizátorů i díky tomu, že nad akcí převzala záštitu městská část Praha 1. Podle policie se akce uskutečnila naprosto v klidu. "Nemám žádné informace, že by se vyskytly nějaké komplikace," řekl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Spanilou jízdou Prahou, které se zúčastnilo na 1500 harleyářů

Spanilou jízdou Prahou, které se zúčastnilo na 1500 harleyářů

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

Součástí Prague Harley Days je výstava více než 100 motocyklů H-D od historických modelů až po novinky modelového roku 2017, včetně oceněné přestavby H-D Iron 883 na českou Jawu, kaskadérská show Poláka Macieka Dopa Belinského na H-D Sportster, Galavečer thajského boxu, koncerty rockových kapel nebo motorkářské soutěže.

Na Staroměstském náměstí se sešli motorkáři

Na Staroměstském náměstí se sešli motorkáři

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

Vstupné 300 korun na akci platí jen muži. Ženy a děti mají vstup zdarma. Bližší informace obsahují webové stránky Harley-Davidson. Podle údajů Svazu dovozců automobilů měli na konci června Češi 8380 motorek Harley-Davidson. Není to ani procento z celkového počtu 1,079 miliónu zaregistrovaných motocyklů, mezi nimiž dominuje domácí Jawa s 455 598 stroji. Průměrné stáří všech motocyklů je 33 let.