Dalíka přivezl muž v bílém voze značky Audi, které zaparkoval u věznice. Lobbistu doprovodil k jejich dveřím. Ty se za Dalíkem zavřely v 15:38. Přítomným novinářům, kterých před věznicí čekalo asi patnáct, lobbista na dotazy neodpovídal.

Z vězeňským oken se ozvalo: „Ty k..., tak pojď...”

Odsouzený lobbista Marek Dalík přichází do Ruzyňské věznice k výkonu trestu.

Odsouzený lobbista Marek Dalík přichází do Ruzyňské věznice k výkonu trestu.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

„Vsadím kilo kávy a kilo tabáku, že nedorazí,“ pořvával ještě před 15. hodinou z okna věznice jeden odsouzený. Termín nástupu osoby známého jména byl evidentně tématem i za zdí věznice. Zvlášť když se Dalík na Ruzyni objevil už o den dřív. Ovšem pouze na letišti – odletěl s příslibem, že se vrátí a vyměřený trest si odpyká. [celá zpráva]

Video

Obhájce Marka Dalíka před Ruzyňskou věznicí. Zdroj: Novinky.cz

Slibu dostál a do vězení nastoupil.

Lobbista Marek Dalík u pražského vrchního soudu

Lobbista Marek Dalík u pražského vrchního soudu

FOTO: Petr Horník, Právo

Dalík byl odsouzen ke čtyřletému nepodmíněnému trestu odnětí svobody a čtyřmiliónové pokutě za pokus o podvod. Měl se ho dopustit tím, že zástupcům rakouské zbrojovky Steyr tvrdil, že je schopen za 18 miliónů eur (půl miliardy korun) ovlivnit rozhodnutí vlády o nákupu obrněných transportérů pro českou armádu.

Dalík vinu odmítl a podal proti rozsudku dovolání k Nejvyššímu soudu. Ten případ zatím neprojednal a dovolání nemá odkladný účinek.