"Komise dnes také rozhodla o tom, a to je asi novinka, že bude pozván k výslechu i pan Mynář, to znamená kancléř prezidenta Zemana," řekl Blažek.

"Já bych byl rád, kdyby se v tom neshledávala nějaká senzace. Ale myslím si, že bude i v prospěchu pana Mynáře, když nám tady některé věci řekne," uvedl Blažek. "Protože si myslím, že by se zase mohly objevovat nějaké spekulace, a to není v našem zájmu," dodal. Prezidentova kancléře už prý o rozhodnutí komise informoval.

Tuhý: Reorganizace policie byla správná. Komise Šlachtovu zprávu nezveřejní
Použil bych vulgární slova, prohlásil Komárek po výslechu před komisí k reorganizaci policie

Kromě Mynáře chce komise vyslechnout i ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Jejich výslech se má konat 5. září, informoval Blažek. Předpokládá, že na tentýž den komise pozve i kancléře.

Blažek také řekl, že komise zatím neobdržela od premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) rozhodnutí o zproštění mlčenlivosti ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína. Neobdržela ani totožné rozhodnutí pro bývalého ředitele Bezpečnostní informační služby Jiřího Langa, kterého podle Blažka musí zprostit mlčenlivosti nový ředitel BIS Michal Koudelka. U těchto lidí proto komise zatím nemůže naplánovat jejich výslechy,