ANO původně navrhovalo, aby premiér měl 72 hodin na svolání dohodovacího řízení, podobná úprava by byla i u koaliční rady a jednání předsedů. Kompromisem jsou tři pracovní dny. „Což je v podstatě totéž, ale aby to pana premiéra nelimitovalo z hlediska víkendu," vysvětlil Faltýnek.

S požadavky na úpravy smlouvy přišli zástupci ANO v souvislosti s roztržkou kolem reorganizace policie. Právě ta byla jedním z témat jednání. Podle Miholy byla debata o policii vyostřená, ale kvůli dalším důležitým bodům, nad nimiž koaliční rada strávila sedm hodin, na toto téma nezbylo příliš mnoho času.

Jedním z témat jednání bylo zemědělství. Koaliční rada ve čtvrtek podpořila zvýšení vratky části spotřební daně pro zemědělce v živočišné výrobě. Ještě letos by jim tak mělo zůstat z této tzv. zelené nafty víc než 900 miliónů korun.

Koalice se podle ministra zemědělství Mariana Jurečky také shodla, že v příštím a přespříštím roce osvobodí dotace do živočišné výroby od daně z příjmů. To by mělo zemědělcům přinést 2,1 miliardy korun.