Nový šéf by měl útvar vytvořený spojením protikorupční
policie (ÚOKFK) a protimafiánské jednotky (ÚOOZ) vést od
1. srpna.

O tom, zda jím bude Mazánek, či někdo jiný, rozhodne jediný člověk – náměstek policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování Zdeněk Laube, tedy autor chystané policejní reorganizace v podobě sloučení dvou útvarů. Tomu vydá své doporučení komise, která podle všeho zasedla právě ve středu.

„Stanovisko komise, která nabídkové řízení realizuje, je doporučující, konečné rozhodnutí je pak na funkcionáři s personální pravomocí, což je v tomto případě Zdeněk Laube,“ sdělila ve středu Právu mluvčí prezidia Jana Macalíková s tím, že tento náměstek je ale do konce týdne pryč, proto bude jasněji až v tom příštím.

ČTĚTE TAKÉ
Sněmovna zvolila členy vyšetřovací komise k policii
Přímý důkaz na Tuhého v kauze úniku informací ÚOOZ nemá
Chovanec: Cílem je odstranit Tuhého a pak mne
Válka v policii pokračuje: Prezident Tuhý je podle ÚOOZ podezřelý z „brutálního” úniku informací

Doplnila, že pokud by z nabídkového řízení nevzešel žádný kandidát, vyhlašuje prezidium výběrové řízení, do kterého se mohou přihlásit také policisté z nižších tarifních tříd než z desáté, které se týkalo zmíněné nabídkové řízení.

Sám Mazánek nechtěl potvrdit, zda se o novou pozici uchází. Většinu kariéry strávil ve Středočeském kraji, kde byl do konce loňského roku náměstkem krajského ředitele. Podílel se například na vyšetřování takzvaných orlických vražd, vedl také speciální tým vyšetřovatelů, který se zabýval neobjasněnými případy vražd.