„Jak to s tím zlobováním je? Tento dar spolu s jeho načasováním působí poněkud podezřele,“ obula se do Babiše Adamová. „Vrátíte tento dar, abyste zamezil spekulacím?“ ptala se ministra financí. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Ten jí odvětil, že se jedná o účelovou informaci. „Spojovat to s děním ve Sněmovně má za cíl poškodit naše hnutí. Já určitě nepodléhám tabákové lobby,“ rozčílil se Babiš.

Babiš: Nemá to nic společného s tabákem

„Nevidím důvod, proč bychom měli dar vracet. My se za sponzora nestydíme, je to transparentní, nemá to nic společného s tabákem,“ dodal. Firma se podle Babiše zabývá převážně čajem, tábáku se podle něj věnuje ze dvou procent.

Vzápětí obvinil topku, že její účet není vůbec transparentní. „My na rozdíl od některých stran jako TOP 09 máme podporovatele. Naše příjmy netvoří účty z igelitek. 27. května jste si z nějakého účtu převedli na transparentní účet tři milióny. Tak řekněte, kdo vám to dal?“ kritizoval šéf státní kasy. Adamová na to odvětila, že topka byla první stranou, která měla transparentní účet.

Pět set tisíc korun přistálo na účtu ANO u Komerční banky od společnosti Velta Plus EU, s. r. o. 27. května, tedy dva dny po zamítnutí protikuřáckého zákona. Sněmovnou neprošel právě kvůli chybějícím hlasům poslanců z hnutí ANO. [celá zpráva]