Jasně se k věci nepostavili prozatím lidovci. „Chceme to projednat detailně koaličně před další schůzí Sněmovny, nechceme nic odkládat,“ uvedl pro Právo šéf poslanců KDU-ČSL Jiří Mihola. Podle jeho názoru panuje v koalici shoda na tom, že by se přijatý návrh týkal až dalšího volebního období.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

To však podle šéfa ANO Andreje Babiše není pravda. „Pokud vím, tak k dohodě nedošlo,“ napsal Právu. Jak bude ANO postupovat, nezodpověděl.

Lidovci si stěžují na soc. dem.

„Kritizoval jsem slabší komunikaci ze strany předkladatele Chvojky, poté, co v podstatě implementoval původní návrh Martina Plíška (TOP 09). My jsme už dříve přislíbili podpořit Plíška. K diskusi o podpoře nové rozšířené verze jsme připraveni, paralelně ji analyzujeme, srovnáváme tento problém v právní rovině a se zkušenostmi v zahraničí,“ dodal Mihola.

ČTĚTE TAKÉ
Sněmovní výbor podpořil zákon „antibabiš“
Antibabiš už má trhliny, možná neprojde
Ve Sněmovně se rodí další antibabiš

Chvojka předlohu rozšířil o zákaz vlastnění médií a přidal i sankce za porušení. Člen vlády by neměl nárok na podíl ze zisků svých firem, v nichž je ovládající osobou – tedy má 40 a více procent. Firma by nemohla dostat státní dotace.

Jak Právo již informovalo, mezi některými poslanci panují obavy, že Chvojkův návrh je protiústavní.