Ovčáček ve středu Radiožurnálu řekl, že je důležité, aby byl dluh uhrazen. Zeman své stanovisko prý sdělí v nejbližší době, on sám se ale domnívá, že Nejedlý mezi poradci zůstane a prezident bude dál využívat jeho služby.

KOMENTÁŘ DNE:

Očima Saši Mitrofanova: Doma, beze stresu nutnosti mít vliv
Někomu chybí cenzura, ukazuje kauza s hrou, kde Ježíš znásilňuje muslimku – Nad snahami brněnských politiků zakázat kontroverzní divadelní hru se zamýšlí Alex Švamberk. Čtěte zde >> 
Znamení odporu – Izrael si od Evropy zaslouží podporu, bojuje i za nás, myslí si Alexander Tomský. Čtěte zde >> 

Nejedlý uvedl, že rozhodnutí soudu nemá právo komentovat, že jej respektuje a že soudem stanovená částka bude uhrazena v okamžiku, kdy bude doručen rozsudek.

"Miloš Zeman mi řekl, že je plně uspokojen mým stanoviskem, tedy, že veškeré závazky, které vyplývají z ekonomické či provozní činnosti firmy vůči státu, budou neprodleně uhrazeny," řekl Nejedlý Pražskému deníku.

Čtěte také: Firma Zemanova poradce Nejedlého musí státu zaplatit pokutu 28 miliónů

Firma, která má pokutu uhradit, je nyní v likvidaci. Sankci dostala za to, že v roce 2009 obměnila pouze polovinu zásob leteckého petroleje, než se smluvně zavázala.

Soud uznal, že žádná škoda nevznikla, současně jde ale o závazek, který si obě strany mezi sebou dohodly, a měl tak být splněn.