Twitterový účet byl založen v pátek večer a na první pohled bylo pochybné, zda ho opravdu založil Ransdorf. Politik nezvedá telefon, nekomunikuje ani se svými kolegy, nereaguje jim ani na SMS zprávy. Ti považují za nepravděpodobné, že by se vyjadřoval přes Twitter. Jeho asistentka Helena Suchá pravost účtu zpochybnila, uvedl Radiožurnál.

"Pochybuji, že první, co by udělal po propuštění, by bylo, že si založí účet na twitteru," řekla ČTK europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná.

Čtěte také: Švýcaři zadrželi europoslance Ransdorfa se skupinou, která chtěla vybrat 350 miliónů eur

V oznámení se uvádí, že jde o diskreditaci osoby a více politik řekne na tiskové konferenci, jen co se vrátí do České republiky. Následně se zakladatel přiznal, že jde o podvod. Některé média ovšem uvedla, že to, co účet tvrdil, řekl opravdu Ransdorf.

Že se skupina pokusila vybrat ve švýcarské bance 350 miliónů eur, potvrdil Novinkám v pátek mluvčí slovenského ministerstva vnitra Ivan Netík.

Podle jiných informací není jasné, co skupina chtěla se sumou dělat, zda ji opravdu chtěla vybrat, nebo jen převést. Účet byl prý veden na jméno Ransdorf, nesedělo ale datum narození u předložených dokladů. Poté prý začala být skupina v bance agresivní a byla přivolána místní policie. Čtveřice skončila v cele, Ransdorf byl v pátek večer propuštěn.

Není jasné, jaká byla role Ransdorfa v případu ani to, odkud pochází suma 9,5 miliard korun, s níž se skupina pokoušela manipulovat.