V Praze 6 půjde do boje místopředseda Soukromníků a exnáměstek z resortu průmyslu a obchodu Bedřich Danda, v Olomouci historik a bývalý děkan Filozofické fakulty Univerzity Palackého Ivo Barteček a v Praze 10 prezidentka Nadačního fondu Kapka Naděje Vendula Pizingerová (dříve Svobodová).

„Stavíme kandidátky podle toho, jak jsou lidi kvalitní, oblíbení ve svém okolí a co mají za sebou. Uděláme všechno pro to, abychom byli úspěšní a abychom k panu Valentovi přidali minimálně deset dalších senátorů nebo alespoň tolik, abychom byli schopni v Senátu vytvořit vlastní klub (tj. minimálně pět),“ řekl ve čtvrtek novinářům předseda Strany soukromníků Petr Bajer.

Zleva Jan Koukal, Vendula Pizingerová, Ivo Valenta a Petr Bajer na tiskové konferenci Strany soukromníků ČR

Zleva Jan Koukal, Vendula Pizingerová, Petr Bajer a Ivo Valenta v pozadí na tiskové konferenci Strany soukromníků ČR.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

„Jsem rád, že to začíná být vážné. Strana soukromníků je čerstvý vítr,“ řekl senátor Ivo Valenta. Podle něj se kandidáti musejí připravit na to, že se stanou terčem útoků.

„Vyprdněte se na ně, protože vám nestojí za to. Co vás nezabije, to vás posílí,“ dodal.

Politický harcovník Regec

Regec na dotaz Práva, zda pro voliče bude věrohodný jeho posun z kandidátky KSČM do zastupitelstva Černé Hory přes ČSSD a SPOZ po Soukromníky, odvětil, že je potřeba jeho politické působení zasadit do kontextu.

„Za KSČM jsem kandidoval v roce 2006 jako nezávislý na jedenáctém místě, aby mohli vůbec postavit kandidátku, a nebyl jsem zvolen. V roce 2010 jsem kandidoval jako nezávislý za ČSSD, časem jsem musel přijmout politické místo, tak jsem vstoupil do strany. V roce 2013 jsem odešel a chtěl jsem pomoci SPOZ, ale po měsíci jsem byl odejit,“ odpověděl.

Jozef Regec je víceprezidentem Českého svazu cyklistiky, trenérem mládeže a nově i kandidátem do Senátu.

Jozef Regec na archivním snímku.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Regec podle svých slov v současnosti zůstává v klubu SPO, komunistů a Severočechů, protože klub je zbytkový a neškodí.

Koukal na dotaz, proč nekandiduje v Praze 6 jako v minulosti, odpověděl, že tehdy v Praze 6 pracoval a že v Praze 11 bydlí. „Takže kandiduji, kde kandidovat mám,“ dodal.