Pražský soud Vetchému přiřkl 500 tisíc korun, jeho ženě 200 tisíc Kč. Každý z nich požadoval půl miliónu. Právní zástupce vydavatelství podle serveru zvažuje odvolání.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Článek zveřejněný v bulvárním časopise Spy obsahoval fotografii, na které na slavnostní večer do Lucerny přichází Vetchý s manželkou. V textu přitom stálo, že na předávání cen dorazil se svou milenkou. Manželům vadily i další, údajně nepravdivé informace z jejich soukromí.

Tehdejší šéfredaktor týdeníku Pavel Novotný přiznal chybu, odmítl ale, že by lež napsal úmyslně. „Neudělal jsem to schválně,” řekl podle serveru u soudu. „Podstatná informace je, že pan Novotný mou ženu 20 let zná,” uvedl ale Vetchý.

Podle soudkyně Dagmar Stamidisové se jednalo o Novotného zásadní nedbalost a neprofesionální přístup. „Snažil se, aby vzbudil senzaci. Soud neuvěřil tvrzení, že ženu nepoznal, spíše to neřešil,” řekla.