Na kandidátce strany je část straníků a část kandidátů nevržených hnutím Starostů a nezávislých, s kterým má TOP 09 smlouvu o koaliční spolupráci. Na soupisku se dostalo i několik nestraníků. Mezi nimi je například zpívající právník Ivo Jahelka, který zkusí štěstí na Pelhřimovsku, nebo náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš, ten je nasazen v obvodu Trutnov.

Jahelka to nebude mít snadné, protože v jeho okrsku obhajuje předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Hájit barvy bude také několik bývalých poslanců. Např. dopravní expert Václav Cempírek v okrsku Rychnov nad Kněžnou, na Strakonicku lékař Martin Gregora, na Královéhradecku Jiří Oliva. Cempírek bude bojovat o hlasy voličů s bývalým státním zástupcem a senátorem za ČSSD Miroslavem Antlem.

V Plzni by chtěl získat senátorské křeslo politolog a prorektor Metropolitní univerzity Praha Ladislav Cabada, v Kladně bývalá náměstkyně na ministerstvu kultury Michaela Vojtová.

Spolupráce s ODS

Vedení strany také souhlasí s dohodou s ODS o vzájemné podpoře v několika obvodech. TOP 09 bude podporovat na Olomoucku Radka Vincoura, na Lounsku bývalého ředitele rakovnického gymnázia Luďka Šíbra a v Uherském Hradišti starostu Vlčnova Jana Pijáčka.

ODS by měla zase pomoci Cempírkovi, ve Vyškově vysokoškolskému pedagogovi Zdeňku Šigutovi a také podpořila kandidáta, kterého ještě TOP 09 nevybrala na Přerovsku.