Jak uvedla nově zvolená předsedkyně výboru Miroslava Němcová (ODS), na vině jsou časové důvody a výbor se k druhému případu vrátí ve čtvrtek.

Schwarz se jednání osobně zúčastnil, Svoboda nepřišel a poslanci jej chtějí také vyslechnout.

Vlekoucí se spor

Schwarz již několik let čelí obvinění z údajného zneužití pravomoci a omezování osobní a domovní svobody. V lednu 2006 se měl těchto trestných činů dopustit tím, že jako vedoucí obvodního policejního oddělení v Mostě vnikl do mosteckého bytu, kde policie posléze objevila přístroj na výrobu drog. Údajně nechal přítomné spoutat a bez povolení byt prohledal. Schwarz trvá na tom, že postupoval podle zákona a správně.

Okresní soud v Mostě už Schwarze jednou obžaloby zprostil. Odvolací soud však rozsudek zrušil a vrátil kauzu k dalšímu projednání. Zvolením Schwarze poslancem ale muselo být trestní řízení přerušeno a bude záležet na tom, zda ho Sněmovna vydá.

Podle Němcové není zatím rozhodnuto, kdy by Sněmovna mohla o obou vydáních hlasovat. „Je možné, že bude Sněmovna oba případy řešit najednou,“ připustila s tím, že v takovém případě by se čekalo až na příští schůzi komory. Jinak by Sněmovna mohla o Schwarzovi hlasovat již tento čtvrtek. Rozhodnout o postupu musí vedení Sněmovny po poradě s předsedy klubů.