Mluvčí úřadu Ondřej Šrámek uvedl, že Kalouskův kabinet „protežovaným zaměstnancům” promíjel špatnou docházku, kterou kryl nikdy neuskutečněnými služebními cestami, které měly údajně probíhat i celý měsíc. Dalším porušením zákona mělo být krytí údajné šikany na pracovišti.

„Jsem naprosto přesvědčen, že Miroslav Kalousek o tomto systému musel vědět, otázkou zůstává, proč resort záměrně takto vedl,“ dodal Fischer.

Kalousek: Docházku úředníků jsem opravdu nekontroloval

Podle Kalouska se Fischer definitivně zesměšnil. „Doufám, že v historii dehonestačních pokusů na české politické scéně to bude jeden jediný případ, kdy člen vlády napadne svého předchůdce za to, že nekontroloval docházku do zaměstnání,“ řekl Právu Kalousek. Dodal, že Fischerovo prohlášení považuje za účelově vykonstruovaný nesmysl zasazený do předvolební doby.

Ministr financí Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek (TOP 09)

FOTO: Milan Malíček, Právo

„Nikdy jsem docházku ministerstva financí nekontroloval, kontroloval jsem náročně jenom jejich pracovní výkony. Naprosto odmítám, že bych komukoli vědomě podepsal neuskutečněnou služební cestu nebo že bych snad někoho šikanoval,“ dodal Kalousek.

Další vyhazovy mohou následovat

Fischer nicméně před časem odvolal z funkce vedoucího oddělení mezinárodní ochrany investic a zahraniční pohledávky Radka Šnábla, který měl mít problémy s docházkou a vyjadřoval se nevhodně k vedení a řízení zaměstnavatele.

Další personální změny nevylučuje ministr v demisi v personálním oddělení.