„V našem státě je potřeba změnit snad všechno – ústavu, volební systém, časem bychom potřebovali většinový, větší podíl občanů na rozhodování o státu, odpolitizování státní správy, zavedení zákonu o státní službě, majetkové přiznání politiků a zrušení jejich imunity,“ myslí si Babiš.

„Hlavně potřebujeme vybrat daně a řídit stát jako řádný hospodář ve prospěch státu a jeho občanů. Zaměstnanost zajistíme stabilním podnikatelským prostředím, nízkými daněmi a jasnou hospodářskou politikou, která tu vůbec neexistuje,“ nastínil podnikatel a šéf ANO své plány.

V souběhu své politické a podnikatelské dráhy nevidí Babiš problém. Jeho manažeři jsou prý schopní a obejdou se dobře i bez jeho přítomnosti. Přitom odmítá, že by jeho strana byla podnikatelským subjektem a do politiky si „šla“ pro veřejné zakázky. „Zkuste si mě prověřit, podívejte se na web Agrofertu, přečtěte si můj životopis, zeptejte se všech bankéřů a zemědělců, ti viděli, jak jsem za posledních dvacet let podnikal,“ odpověděl na dotaz, zda ANO nemá jen prosazovat jeho podnikatelské záměry.

Jeho hnutí se prý nepohrne za každou cenu do vlády. „Já osobně budu doporučovat, abychom raději byli kvalitní opozicí, než dostali nějaký resort, v němž nebudeme mít vliv na to, abychom plnili náš program,“ vysvětlil.